Суський заказник

Комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення площею 30 га.

Це одна з найвідоміших природно-заповідних територій «Цуманської пущі», з мальовничим ландшафтом і багатим рослинним покривом.

Горинські крутосхили є своєрідною ілюстрацією поєднання Полісся та лісостепу. Саме тут знаходиться однойменна екологічна стежка, протяжністю близько 2 кілометрів.

Омиває заповідне урочище річка Горинь, де живуть бобри, видри, водиться різноманітна риба.

Саме тут, по річці проходить кордон Волинської та Рівненської областей. Волинський берег дуже високий стрімкий, а протилежний – низький.

Берег у цьому місці має вигляд гори висотою декілька десятків метрів, а оголене урвище – світлий піщаний колір. Звідси й назва «Біла гора».

На цій території – особливий мікроклімат, і вздовж річки дуже рано зацвітають медунки, первоцвіт, ряст. Про багатство рослинного світу свідчить факт – тут зростає аж 20 видів фіалок. Серед інших рідкісних видів – виявлена вперше на Волині у 2002 році костриця найвища. До цього науковці вважали, що вона зустрічається лише в Карпатах.

Вовчі ягоди пахучі (Daphne cneorum L.)
Зозулені черевички (Cypripedium calceolus L.)
Лілія лісова (Lilium martagon)
Межі заказника загальнодержавного значення “Суський”; фіолетовим позначені 9,10,11 квартали Суського лісництва ДП “Клеванський лісгосп”.
Перлівка поникла (Melica nutans)
Півники сибірські (Iris sibirica L.)
Суський_заказник
Меню