Проведення туристичної діяльності виховує у людях не тільки любов до рідного краю, але і сприяє розвитку екологічної свідомості та підвищенню екологічної культури в контексті раціонального використання природних ресурсів. Саме тому такі ініціативи є вкрай важливими і потребують підтримки, як збоку місцевого населення, так і органів влади.
Проєкт громадської організації «Волинська фундація»
Реалізований у рамках конкурсної програми “Культура+” Українського культурного фонду. Партнери ініціативи – Українська Природоохоронна Група (UNCG).
Мета проєкту – підвищити туристичну привабливість регіону, сприяти єднанню різних спільнот навколо історії, культурних надбань та екології, сфокусувати увагу суспільства на їх збереженні.
Карта маршруту
Історико-культурний екомаршрут довжиною 150 км прокладений за міжнародними стандартами ознакування. Пролягає територіями суміжних громад Волинської та Рівненської областей. Підходить для автомобільної подорожі, веломандрівки та пішого походу.
Історичні об’єкти
Архітектурні та археологічні пам’ятки національного та місцевого значення. Цікаві локації спільного історико-культурного надбання Волині.
Природні об’єкти
Національні парки, заказники, заповідні урочища, які утворюють цілісну мережу унікального біорізноманіття волинсько-поліського регіону та потребують захисту держави та місцевих громад.
Галерея відео
Відгуки
Юрій Драч
асистент кафедри екології Львівського національного університету імені Івана Франка, турист
Ідея створення будь-якого маршруту – це завжди добре для туристичного потенціалу регіону. А коли це маршрут з історичною складовою – то це в рази краще! Ми з нашою компанією об’їздили усе навколо Луцька, що тільки можна. А тут – щось нове. Тому цей маршрут із задоволенням проїдемо на велосипедах, пробіжимо чи просто пройдемось. Сподіваюся, що після нас зроблять те саме, хто знає нас і за нами стежить.
Сергій Наумчук
власник туристичного магазину «Миклухо-Маклай»
Волинський регіон володіє великим рекреаційним потенціалом, який на сьогоднішній день є недостатньо використаним при організації туристичної діяльності. Створення туристичного маршруту такого типу дозволить ознайомити туристів із унікальними природними комплексами Волині, самобутньою культурою та цікавими місцями регіону.
Святослав Зюзін
кандидат географічних наук, завідувач навчальної лабораторії «Екологічної експертизи» ЛНУ ім. Івана Франка
«Волинський спадок» – це ідеальне рішення для сімейного вікенду. Адже подорож історичною Волинню буде пізнавальною для туристів будь-якого віку. Мальовничі краєвиди, архітектурні споруди, овіяні легендами, розповіді про історичні факти – все це буде чекати туристів, які оберуть маршрут «Волинський спадок» вже цього літа.
Тетяна Яцечко-Блаженко
історик, дослідник Волині
Ознакування маршруту за міжнародними стандартами є вагомим внеском в розвиток туристичної інфраструктури регіону подорожі. Разом з тим значно полегшує орієнтування туристів на місцевості.
Андрій Єрко
директор КЗ «Міський центр туризму, спорту і краєзнавства учнівської молоді Луцької міської ради»
Розширення активних видів туризму має великі перспективи в нинішніх умовах децентралізації. Саме такі дестинації уможливлять збільшення кількості туристів та розвитку сервісу. Наявність маркованих туристичних маршрутів дасть змогу залучити внутрішніх туристів, а історична складова дозволить зацікавити іноземних гостей.
Ірина Єрко
доцент кафедри туризму та готельного господарства ВНУ імені Лесі Українки
Створення такого маршруту, як «Волинський спадок», має особливе значення для нас. Адже туристично-краєзнавча робота посідає важливе місце в національно-патріотичному вихованні молоді. Тим більше проект розширює межі для пізнання, охоплюючи історію, культуру та екологію. Тому Центр обов’язково буде долучатися до маршруту та популяризувати його серед туристів-волинян.
Богдан Бальбуза
директор Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства
Готовий офіційний маршрут, який ще й має ідею, однозначно збільшить коло людей, які зможуть подорожувати цією місцевістю. Адже не кожен вміє самостійно планувати і банально може не здогадуватися про існування деяких локацій.
Таня Троянь
мандрівниця, керівниця туристичного клубу TroyanTrekking
Щороку стає дедалі більше велолюбителів, а промаркованих велосипедних маршрутів у нас дуже мало, попри те, що Волинь дуже цікава для подорожей саме на велосипедах. Власне тому є потреба у розвитку велотуризму.
Ярослав Ярощук
власник велосипедного магазину «КРУТИ ПЕДАЛІ»
Волинь має великий, нерозкритий потенціал для українського туриста. Створення такого маршруту приверне увагу людей до цього регіону. Мені було б цікаво для початку проїхатись саме по треку, адже при створенні маршруту в нього включають найцікавіші локації.
Тарас Рикмас
керівник туристичного клубу Terra Incognita
“Маршрут “Волинський спадок” – це цікаве поєднання активного туризму з об’єктами історико-культурної та природної спадщини. Я відвідав майже сотню природоохоронних територій в різних країнах світу і можу запевнити, що “Цуманська Пуща” – унікальна. Таких гарних дубових лісів в Європі треба ще пошукати.
Петро Тєстов
мандрівник, природоохоронець, радник міністра довкілля та захисту природних ресурсів України